Działania profilaktyczno-edukacyjna

W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych stworzono pięć punktów profilaktyczno – edukacyjnych oraz jeden punkt edukacyjno-szkoleniowy. Głównym narzędziem do promocji treści edukacyjnych są kody QR, z których można korzystać bezdotykowo. Kody QR jest to popularny sposób wczytywania adresów stron komputerowych bez wpisywania adresu. Mając bardzo popularną aplikację, którą można w ciągu kilku minut ściągnąć na swojego smartfona, skanujemy kod QR i przenosimy się do zamieszczonej w internecie interesującej nas treści. W ramach projektu wykorzystujemy kody QR w bardzo innowacyjny i nowoczesny sposób. Pod kodami QR umieszczonymi na tablicach czy stołach edukacyjnych znajdują się przygotowane filmy.

Punkt profilaktyczno-edukacyjny – składa się z dwóch tablic z kodami QR, stelaża z dystrybutorem do płynu do dezynfekcji oraz kosza na odpadki (maseczki, rękawiczki, pojemniki od płynów dezynfekcyjnych).

Punkt edukacyjno-szkoleniowy – posiada formę wiaty co powoduje, że przeprowadzane w nim szkolenia są bezpieczne. Wynika to z tego że w otwartej przestrzeni ryzyko zakażeń wirusowych jest mniejsze. W punkcie szkoleniowym umieszczone są ławy edukacyjne, na których umieszczone są plansze edukacyjne z kodami QR prowadzącymi do cyklów filmu.

Dodatkowo zorganizowano także cykl kursów i szkoleń. Szkolenia zawierały kurs pierwszej pomocy, użycia AED, a także wszystkie zasady przeciwdziałania koronawirusowi i ograniczaniu rozprzestrzeniania się pandemii.